Daugavas kanāla pretinieki vēlas tikties ar Valsts prezidentu

Jēkabpils Latviešu biedrība nosūtījusi Valsts prezidenta kancelejai vēstuli, aicinot beidzot noteikt konkrētu datumu, kad biedrības un Vides Aizsardzība kluba pārstāvjiem būtu iespējams tikties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, lai oficiāli iesniegtu viņam pret Daugavas kanāla rakšanu savāktos parakstus un bērnu zīmējumus.

Vēstulē norādīts, ka jau janvārī, kad biedrība “Jaunais zīda ceļš” sāka rosināt parakstu vākšanu par ūdensceļa Daugava – Dņepra – Hersona izpētes projektu, kas paredz Daugavu pārvērst kanālā un slūžu sistēmā, arī Jēkabpils Latviešu biedrība sāka savu akciju – kopā ar Vides aizsardzības klubu (VAK) izsludināja parakstu vākšanu pret šo absurdo projektu.

No marta līdz jūnijam Latvijā savākti vairāk nekā 3000 parakstu, notika zīmējumu konkurss, kurā savu redzējumu par notiekošo pauda bērni. 22.maijā Jēkabpilī notika biedrības rīkotā konference “Daugavas zīmes”, kurā pieņēma rezolūciju ar skaidri formulētu viedokli – Daugavas kanāla rakšanai – NĒ!, jo nāves spriedums mūsu galvenajai asinsdzīslai Daugavai ir nāves spriedums arī mūsu tautai.

Gan parakstus, gan zīmējumus bija paredzēts nodot Valsts prezidentam Valdim Zatleram. Jūnija sākumā Vides aizsardzības klubs iesniedza Valsts prezidenta kancelejai lūgumu noteikt konkrētu datumu, kad Valdis Zatlers varētu pieņemt Jēkabpils Latviešu biedrības un VAK pārstāvjus, lai viņi oficiāli atdotu viņam parakstus un zīmējumus, kā arī aicinājumu.

“Mums nezināmu un nesaprotamu iemeslu dēļ līdz šim (vairāk nekā piecus mēnešus!) no Valsts kancelejas nav saņemta atbilde par to, vai un kad tas varētu notikt. Tādējādi rodas iespaids, ka Valsts prezidenta kanceleja mūsu lūgumu ir ignorējusi un tai neinteresē sabiedrības viedoklis būtiskos jautājumos. Uzskatām, ka vismaz atbildei vajadzēja pienākt likumā noteiktajā laikā.

Tādēļ Jēkabpils Latviešu biedrība atkārtoti vēršas pie Jums un lūdz darīt zināmu Valsts prezidentam lūgumu pieņemt mūsu biedrības un VAK pārstāvjus un precizēt datumu un laiku, kad tas varētu notikt,” sacīts vēstulē, ko biedrības vārdā parakstījuši tās valdes pārstāvji: Dainis Īvāns Aina Laiviniece, Vita Talla, Viktors Bebris, Gundars Kalve un Māra Grīnberga (valdes priekšsēdētāja).

Māra Grīnberga

Jēkabpils latviešu biedrības

valdes priekšsēdētāja

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: