2011. gads – Starptautiskais Mežu gads

Apvienoto nāciju organizācija (ANO) pasludinājusi 2011. gadu par Starptautisko Mežu gadu, liecina paziņojums ANO interneta mājaslapā (http://www.un.org/en/events/iyof2011/)

ANO Ģenerālā asambleja 2011. gadu  pasludinājusi par Starptautisko Meža gadu, aicinot valdības, kā arī attiecīgās valsts un starptautiskās organizācijas atbalstīt ar Mežu gadu saistītās aktivitātes un sadarboties, veidojot nacionālās komisijas un veicinot iedzīvotāju informētību par meža problēmām, kā arī nepieciešamību pēc ilgtspējīgas visu mežu tipu apsaimniekošanas, tai skaitā trauslas mežu ekosistēmas.

Maijā publicētajā ziņojumā ANO brīdināja, ka mežu izciršana apdraud tropiskos mežus un Amazones lietusmežus, bet globālā sasilšana un pārmērīga nozveja – koraļļu rifus, kā arī brīdināja par citiem nenovēršamiem ekosistēmas bojājumiem.

Dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai, šobrīd kaitējums tiek nodarīts līdz šim nepieredzētos apmēros. Diemžēl dzīvnieku un vērtīgu augu dabiskās vides, tai skaitā arī mežu, iznīcināšana tikai turpinās, un vairāki zinātnieki jau brīdinājuši, ka iestājusies sestā masu izzušanas fāze, skaitot no dinozauru izzušanas pirms 65 miljoniem gadu.

Avots: leta; nozare.lv

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: